Cestopis Podruhé do světa je mojí devátou knihou, a prakticky navazuje na obdobné dílo, které vyšlo pod názvem Do světa to není daleko, zabývající se danou tematikou v rozsahu od dětství až do roku 2008, kdy jsem se vydal do Japonska. Název Podruhé do světa je poněkud zavádějící, neboť pokud zahrnu do svých cestovatelských aktivit i země, jež jsem navštívil zcela krátce, napočítám na 65 destinací. Představa, že v době silně ovlivněné televizí a internetem, kdy v časovém intervalu několika minut... Celý popis

Koupit za 160 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Cestopis Podruhé do světa je mojí devátou knihou, a prakticky navazuje na obdobné dílo, které vyšlo pod názvem Do světa to není daleko, zabývající se danou tematikou v rozsahu od dětství až do roku 2008, kdy jsem se vydal do Japonska.

Název Podruhé do světa je poněkud zavádějící, neboť pokud zahrnu do svých cestovatelských aktivit i země, jež jsem navštívil zcela krátce, napočítám na 65 destinací. Představa, že v době silně ovlivněné televizí a internetem, kdy v časovém intervalu několika minut zaregistrujeme událostí, odehrávající se na druhé straně zeměkoule, čtenář nevyjde, díky mému literárnímu dílu, z údivu, by byla hrubě zavádějící a nanejvýš směšná. Turistika prožívá boom, a mnohé, o čemž se zmiňuji, už zažili cestovatelé na vlastní kůži. Avšak i toto konstatování má svoje “ale“.

Přece jen, ne každý se vydává na toulky, a ne každý se dostane právě do v knize zmiňovaných míst. A i ti nejotrlejší světoběžníci mohou minout takové cíle, jako třeba vodopád, řítící se přímo do centra města v rakouském Bad Gateinu, neobvyklou koncentraci go-go barů v Angeles na Filipínách, zdejší Údolí ozvěn se zavěšenými rakvemi, monument Time Capsule v Jižní Koreji a tamější ostrovy JeJu a Jindo s tzv. Mojžíšovým zázrakem, gejzírová pole Tatio v poušti Atacama v Chile, letní jízdu na saních na Madeiře, světově proslulé Národní palácové muzeum v Taipei i klášter Guang Shan s monumentální sochou Buddhy na Taiwanu nebo méně známou romantickou oblast Jonquiere v Kanadě.

Z předešlého vyplývá, že kniha se týká následujících států: Rakousko, Filipíny, Jižní Korea, Chile, ostrov Madeira, Portugalsko, Taiwan a Kanada. Dvacet procent obsahu náleží domácímu cestovnímu ruchu. Třeba orloj s mnoha funkcemi v Kryštofově Údolí, tzv. Sloní kameny poblíž Jitravy, sochy Václava Levého, vytesané do pískovcových skal u Želíz, pohádková přehrada Les Království na Labi nedaleko Bílé Třemešné a pod. I to vše je mimořádně přitažlivé. Lákavých je i 37 barevných fotografií z vlastního archivu.

Je nutné zdůraznit, že čtenářům nepředkládám turistického průvodce, přičemž ale údaje o městech, přírodních krásách, historických i moderních stavbách, muzeích a pod. jsou relativně obsažné. Nebylo by žádným problémem zvýšit počet stránek o fakta, převzatá právě třeba z internetu, avšak k něčemu podobnému nechci propůjčit, a zabývám se tím, co jsem si sám prohlédl.. Jen tak se dostává do rukou čtenářů sice útlejší, ale na reálných základech postavená kniha, jejímž účelem je, v rámci možností informovat o nejzákladnějších reáliích, vzbudit případný zájem o danou destinaci, a v neposlední řadě pobavit a zaujmout, a to díky různým příhodám, založeným na usměvavých, ale mnohdy i do určité míry rizikových situacích, což k cestování neodmyslitelně náleží. Chce se mi věřit, že kniha tyto požadavky splňuje.
Zobrazit více

Parametry

Žánr cestopisy
Rok vydání 2015
Autor Forejt Luboš
Počet stran 176
Výrobce Powerprint
Vazba Vázaná
Jazyk české
Váha 288 gramů
Zobrazit více parametrů